Chyba można powiedzieć, że inwestowanie w kryptowaluty do pewnego czasu mogło stanowić tylko i wyłącznie modę. Teraz sprawa ma się jednak zupełnie inaczej. Dzięki temu, że następuje blockchain software development, który umożliwia wykorzystanie takich usług, jak blockchain application development, inwestycje w altcoiny są śmiałą inwestycją na długie lata.

Różne coiny na rynku

Blockchain development sprawił, że w obecnym momencie na rynku dostępny jest nie tylko Bitcoin, ale także Stellar, Ethereum, Solana czy Tezos. A to tylko kilka przykładów, takich jest naprawdę kilkadziesiąt. To jednak nie oznacza tego, że można kupować byle co. Trzeba dokładnie zorientować się, jakie cyfrowe waluty są naprawdę opłacalne. Można skorzystać z fachowego doradztwa, jakie jest w stanie zapewnić 10Clouds blockchain development company. To oni są w stanie również wyjaśnić, że wbrew pozorom dokonywanie inwestycji w kryptowalutach nie jest wcale takie trudne. Tym bardziej, że rozliczane są one zawsze w USD, czyli dolarach amerykańskich. 

ETF i ETN

Aczkolwiek, są również różne sposoby na inwestycje w kryptowaluty. Blockchain development company mogą wskazać również na możliwość dokonania inwestycji przy pomocy takich narzędzi, jak ETF i ETN. Mówi się o nich jako o pochodnych narzędziach. Dzięki temu inwestor nie jest zmuszony do tego, aby posiadać portfel z kryptowalutami. ETF i ETN są również takimi instrumentami, które nie działają na zasadzie dźwigni finansowej. Dzięki takim właśnie instrumentom nie trzeba inwestować, np. w 1BTC, ale przykładowo w pewną jego część (0,33 BTC).

Ogromne wzrosty cen

Dlaczego tak ludzie chętnie zwracają uwagę na kryptowaluty? Ponieważ kuszący jest wzrost ich cen. Nie można jednak zapomnieć, że często dochodzi również do wahań. To, co się zainwestowało, można również stracić. Tak, są takie dni, że wiele kryptowalut podnosi swoją wartość nawet o kilkaset tysięcy procent. Wydaje się niemożliwe, ale tak jest. Na takich zjawiskach bardzo dużo korzystają traderzy, jacy są zatrudnieni na kontraktach terminowych. 

Zanim ktokolwiek dokona inwestycji, może pokusić się o obserwację tego rynku. Nie tylko po to, aby uświadomić sobie, jak ceny rosną. Również po to, aby zobaczyć spadki cenowe. O ile BTC pojawił się w roku 2009, o tyle same giełdy do śledzenia pojawiły się znacznie później. Skoro już jednak są i można je śledzić, to należy wykorzystać takie możliwości, aby zdać sobie sprawę z powagi sytuacji. 

Comments are closed.