Posiadacze firmowych stron internetowych są świadomi, jak ważne jest dbanie o witrynę, jej aktualizowanie, dostosowywanie jej do współczesnych wymogów. Jednym z najważniejszych zagadnień jest pozycjonowanie stron internetowych – kto wykona dla nas to zadanie? Jak długo trwa pozycjonowanie stron? Czy pozycjonowanie stron internetowych jest kosztowne?

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Szukając w wyszukiwarkach konkretnych produktów czy usług wpisujemy konkretne zapytania w okienko wyszukiwania. Wyniki wyszukiwania nie są przypadkowe – na samej górze wyników widzimy oferty sponsorowane czyli reklamy firm czy stron, które spełniają wymagania zapytania, a ich administratorzy zapłacili za reklamę. Dalej widzimy wyniki ułożone na kolejnych stronach – ich kolejność nie jest przypadkowa!

Pozycja strony internetowej w wynikach wyszukiwania zleży od wielu czynników. Przede wszystkim na pozycję strony wpływa sama budowa strony, jej przystosowanie do wymogów wyszukiwarek. Lwią część efektów pozycji w wyniku wyszukiwania załatwiają specjaliści od SEO – to właśnie oni proponują nam pozycjonowanie stron internetowych. Samo pozycjonowanie jest procesem złożonym i rozłożonym w czasie – mówią specjaliści z firmy xann.pl.

Pozycjonowanie – czy da się to zrobić szybko?

Wielu właścicieli witryn internetowych chciałoby, aby ich strona internetowa była jak najwyżej w wynikach wyszukiwania na najbardziej pożądane frazy. Niestety – taka sytuacja wymaga wielomiesięcznej pracy wielu specjalistów, którzy konkretnymi działaniami wybijają witrynę coraz wyżej i wyżej. Powinniśmy pamiętać, że chętnych na „top 10” jest wielu, stąd konieczne są przemyślane i stopniowane działania. Warto mieć świadomość, że istnieje wiele firm, które oferują szybkie pozycjonowanie. Właściciele witryn powinni być świadomi, że takie działania mogą w najgorszym razie powodować zablokowanie domeny na dłuższy czas!

Comments are closed.