Wśród coraz chętniej wybieranych metod zdobienia paznokci pojawiają się tzw. akryle. Osoby rozważające udekorowanie swoich dłoni w taki sposób zastanawiają się nad tym, czy ta opcja będzie dla nich najlepsza. Aby podjąć właściwą decyzję, warto dowiedzieć się więcej na temat procesu i efektów. Co powinno się wiedzieć przed zrobieniem „akryli”?

Jak robi się akrylowe paznokcie?

Aby przeprowadzić taki zabieg, konieczne jest wymieszanie proszku akrylowego z monomerem. Wśród tych substancji można odnaleźć różne produkty, które nieco różnią się właściwościami. Rodzaj wybranego monomeru może wpłynąć na czas stygnięcia masy. Poszczególne proszki różnią się z kolei kolorem i stopniem transparentności.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci często porównywana jest z metodą żelową. Pomiędzy tymi procesami można dostrzec kilka różnić. Jedną z nich jest to, że masa akrylowa zastyga samoistnie. Nie ma tu więc konieczności utwardzania jej za pomocą światła UV lub LED. Takie dekoracje na płytkach można więc wykonać bez dodatkowych lamp. Jak dokładnie wygląda taki zabieg kosmetyczny?

Metoda akrylowa krok po kroku

Przystępując do ozdobienia płytek paznokciowych należy w pierwszej kolejności dobrać odpowiednie składniki i wymieszać monomer z proszkiem. Dobór konkretnych produktów może być uzależniony od tego, z jakim monomerem najlepiej pracuje się danej osobie oraz od rodzaju paznokci i, oczywiście, preferencji dotyczących koloru. Po wymieszaniu składników masa zostaje nałożona i pozostawiona na kilka minut do zastygnięcia.

Utwardzonej powierzchni nadaje się upragniony kształt poprzez obróbkę i piłowanie. Potrzebne są do tego standardowe narzędzia wykorzystywane do docinania i frezowania paznokci. Podczas procesu potrzebny jest też pędzel z naturalnego włosia. Po obróbce i oczyszczeniu paznokcie są gotowe. Można ewentualnie poddać je jeszcze dalszemu ozdabianiu.

Co warto wiedzieć o akrylowych paznokciach?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci różni się od innych również efektami. Ozdobne warstwy stworzone w ten sposób uznawane są przede wszystkim za wyjątkowo trwałe. Tzw. akryle charakteryzuje wysoka przyczepność do płytki, dzięki czemu nie trzeba obawiać się ich szybkiego odpadnięcia. Paznokcie są też dość twarde i odporne na uszkodzenia.

Odpowiednio przeprowadzony zabieg z pewnością przyniesie upragnione efekty. Modne i wytrzymałe paznokcie, które utrzymają się przez długi czas wpłyną korzystnie na samopoczucie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.