Mieszkanie blokowe powinno być zaaranżowane z głową. Musi być ono jednocześnie funkcjonalne, jak i przytulne i dopasowane do potrzeb konkretnych mieszkańców. Wykreowanie niebanalnych przestrzeni jest dzisiaj naprawdę proste. Niewielkie przestrzenie nie są już przeszkodą!

Salon – miejsce spotkać i relaksu

Salony i pokoje dzienne to przestrzenie, gdzie z powodzeniem możemy odpoczywać. Odpowiednia aranżacja sprawi, że miejsce to posłuży wszystkim domownikom. W salonie swobodnie możemy czytać, oglądać ulubione seriale, urządzać turnieje gier planszowych w gronie rodziny i znajomych. Salon sprawdzi się także jako miejsce do podejmowania gości na kawie czy kieliszku wina. Kluczem do stworzenia wygodnej przestrzeni są oczywiście meble. Komplet wypoczynkowy ze stolikiem kawowym czy ławą to podstawa – to właśnie to okaże się punktem centralnym w salonie. Chcąc wybrać funkcjonalny mebel, warto postawić na sofę z funkcją spania. Wieczorami zmieni się ona w wygodne łóżko i pozwoli na przenocowanie gości. Sofę uzupełni wygodny fotel – może być on z tej samej kolekcji, jak również wybrany na zasadzie mocnego kontrastu. Niezbędny okaże się też stolik. Wśród najciekawszych propozycji wymienia się stolik kawowy ze szkłem. Transparentny blat pozwoli na wizualne odciążenie przestrzeni i nadanie jej lekkości.

Jak oświetlić salon?

Wiele osób zastanawia się, jaki rodzaj oświetlenia okaże się najlepszy w salonie. Biorąc pod uwagę, że jest to przestrzeń spełniająca wiele funkcji, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Projektanci proponują rozwiązania mieszane, tj. zarówno oświetlenie sufitowe, jak i lampy stojące, dopasowane oczywiście do stylistyki wnętrza. Dobrym rozwiązaniem okaże się zamontowanie kilku punktów świetlnym na suficie, by równomiernie oświetlały one wnętrze.

 

 

Comments are closed.