Wybierając okna do nowego domu albo mieszkania, należy zwracać uwagę nie tylko na parametry techniczne, ale również estetykę. Okna są wyrazistym elementem fasady i aranżacji pomieszczeń, dlatego muszą harmonijnie wpisywać się w koncepcję architektoniczną. W nowoczesnych, minimalistycznych domach doskonale sprawdzą się okna grafitowe – efektowne przeszklenia, które podkreślą atuty kompozycji.

Aluminiowe okna grafitowe – styl i funkcjonalność

Okna grafitowe znajdują szerokie zastosowanie i z roku na rok grono ich zwolenników się powiększa. I nic w tym dziwnego: wąskie profile w szlachetnym, głębokim kolorze dodają wnętrzom klasy, są eleganckie i wyraziste. Co ważne, grafit to neutralna barwa współgrająca zarówno z ciemnymi, jak i jasnymi tonami. Grafitowe ramy szczególnie często wykorzystywane są w budynkach zaaranżowanych w stylu industrialnym. Co ciekawe, czołowi producenci oferują modele dwukolorowe. Grafitowa powłoka doskonale komponuje się  z drewnianą strukturą znajdującą się od wewnątrz. Montując okna w grafitowej ramie, możesz pozbyć się firan i zasłon. Smukłe, gustowne profile będą najpiękniejszą oprawą okien!

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Do produkcji grafitowych okien najczęściej wykorzystuje się aluminium – wysokogatunkowy, lekki metal o nieprzeciętnej odporności na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Starannie zaprojektowane okna z trzyszybowym pakietem są szczelną barierą dla ogrzanego wewnątrz domu powietrza i zimnych podmuchów z zewnątrz. Mogą być dodatkowo wyposażone w systemy antywłamaniowe. Co ważne, aluminiowe profile łatwo utrzymać w czystości i nie wymagają wykonywania czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Comments are closed.