Jak zmienić zwykły ogród w niebanalne miejsce do odpoczynku? Okazuje się, że nie trzeba wiele – konieczne okażą się wygodne i dopasowane do potrzeb meble, jak i nowoczesne oświetlenie ogrodu. Oświetlenie jest kluczowe, aby móc poruszać się po tym terenie bezpiecznie!

Nowoczesne oświetlenie ogrodu – lampy solarne

Fotele ogrodowe w cieniu pergoli, wygodny stół kawowy, zieleń dookoła – to idealne warunki do letniego odpoczynku. Aranżują ogród nie możemy jednak zapomnieć o ważnej kwestii, jaką jest oświetlenie przestrzeni. Świetnym rozwiązaniem okażą się tu nowoczesne lampy solarne. Nowoczesne oświetlenie ogrodu ma za zadanie nie tylko oświetlać przestrzeń i poprawiać komfort wypoczynku. Oświetlenie takie ma być również ozdobą. Szukając niebanalnych metod na rozświetlenie ogrodu czy tarasu, warto zwrócić uwagę na lampiony solarne. Lampy solarne tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Lampy ładowane są poprzez kabel USB lub też… energię słoneczną. Atutem lamp solarnych jest ich długi czas pracy – mogą one dawać światło nieprzerwanie przez 18 godzin!

Lampiony rattanowe – nowoczesne oświetlenie ogrodu rustykalnego

Niebanalnym pomysłem na stworzenie oryginalnej atmosfery w ogrodzie, jest wykorzystanie lampionów rattanowych. Jest to wyjątkowe oświetlenie ogrodu, które podniesie estetykę i sprawi, że otoczenie miejsca wypoczynkowego stanie się magiczne! Lampiony rattanowe tworzone są z pnączy rattanu pozyskiwanych z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że pozyskiwanie rattanu nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Lampiony rattanowe posiadają w swoim wnętrzu szklane naczynie, wewnątrz którego ustawiana jest świeca. Tak stworzony lampion może być ustawiony na posadzce, parapecie, stole lub tez podwieszony na pergoli.

 

 

Comments are closed.