Wiele osób zastanawia się nad dbaniem o pokrycia dachowe. Techniki pielęgnacyjne są różne. Jednakże największą popularność zyskuje mycie dachu. To usługa, którą można wykonać samodzielnie. Jednak z uwagi na bezpieczeństwo jej realizację powierza się pracownikom firm. Jak może wyglądać prawidłowe czyszczenie dachu z pomocą wykwalifikowanej firmy? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł o dachach. 

Aby prawidłowo opisać usługę skupimy się na firmach z okolicy Zielonej Góry, a dokładnie z jednej. Strona https://grupabekerfarb.pl jest przykładem na profesjonalizm w zakresie realizacji usług. Dzięki jego doświadczeniu możemy bez zamówić usługę, a w szczególności cieszyć się efektem finalnym. Nic więc dziwnego. Firma ta dba o o dobrą jakość. Standardy w zakresie obsługi klienta sprawiają, że czyszczenie dachów jest realizowane z zachowaniem terminów  realizacji. 

Czyszczenie wodne 

Czyszczenie dachu firma rozpoczyna od przygotowania odpowiednich narzędzi. Profesjonalne firmy używają specjalistycznych myjek ciśnieniowych. Za ich pomocą można wyczyścić wiele zabrudzeń. Na niektóre pokrycia dachowe woda i myjka ciśnieniowa to skuteczna metoda na czyszczenie zabrudzeń. Są to dachy wykonane z prostej blachy. Czasem czyszczenie wodne może być przydatne na dachach z blachy ryflowanej. Wszystko zależy od czasu instalacji dachu, a także jej ekspoatacji. 

Czyszczenie chemiczne

Kiedy woda nie wystarcza https://grupabekerfarb.pl/mycie-i-czyszczenie-zielona-gora opiera się na użyciu środków chemicznych. Są one dobrym rozwiązaniem, na różnego rodzaju zabrudzenia. Warto pamiętać, że czyszczenie chemiczne można porównać do działania płynu do mycia naczyń. Środek o chemicznym działaniu czyszczących składa się z substancji o strukturze hydrofobowej i hydrofilowej. 

Struktura hydrofilowa doskonale łączy się z wodą. Dzięki czemu nałożenie środka czyszczącego na dach wytwarza efekt piany. Ta biała chmurka o właściwościach pieniących dobrze rozprowadza środek po całej konstrukcji dachu. Wkracza do najgłębszych rowków i zakamarków. Wraz z użyciem narzędzia mechanicznego, którego zadaniem jest wytworzenie tarcia środek jeszcze łatwiej się rozprowadza. Czyszczenie staje się szybsze i bardziej sprawniejsze. 

Struktura hyfrofobowa doskonale oddziałuje na tłuszcz. Składa się ona z cząsteczek molekuł. Podczas tworzenia warstwy hydrofilowej o konstrukcji plany molekuły łączą się z tłuszczem na zasadzie szczelnej bańki. Dzięki czemu zabrudzenia tj. mech, żywica czy porosty znikają z dachu. Miękka szczotka ułatwia tego zadania. Za jej pomocą cząsteczki, którym nie straszne są tłuszcze mogą skutecznie łączyć się z brudem. 

Ostatecznie piana jako struktura nieco cięższa od wody. Z uwagi na zamykanie się molekuł wraz z cząsteczkami brudu piana staję się cięższa od wody. Aby całkowicie pozbyć się brudnej fazy wodnej niezbędne jest użycie strumienia wody. Aby czyszczenie stało się szybsze używa się myjek ciśnieniowych. 

Comments are closed.