Jaki zestaw mebli kuchennych jest w modzie? Podczas wyboru nie do końca powinniśmy kierować się modą, ale warto wiedzieć, co aktualnie jest trendy. Jakie propozycje można spotkać w obecnych czasach?

Zestaw mebli kuchennych w stylu prowansalskim

Prowansja to jeden z najpiękniejszych regionów, gdzie można poczuć specyficzną atmosferę. Nie każdy ma przyjemność odbyć podróż do tego miejsca, ale z powodzeniem Prowansję może sprowadzić do siebie, urządzając właśnie w tym stylu swoją kuchnię. Będzie to niesamowite miejsce, gdzie będzie można spotkać przeszklone witryny, poniekąd kojarzące się też z kuchnią naszych babć ze starych czasów. Jasne wnętrza z dobrym wnętrzem i meblami z delikatnymi frezowaniami na frontach kuchennych sprawią, że nie będziemy chcieli w ogóle opuszczać tego pomieszczenia. Do tego dodatki w kolorze fioletowym lub błękitnym będą idealnym uzupełnieniem dla całej kuchni.

Lakierowane i matowe fronty kuchenne

Oglądając zestaw mebli kuchennych zwróćmy uwagę na to, czy są one lakierowane, czy też matowe. W szczególności te drugie są ostatnio na topie, sprawiając niesamowite wrażenie. Trzeba przyznać, że mat jest modny. Aczkolwiek nie można zapomnieć o tym, że przy nim potrzebne jest dodatkowe oświetlenie, które pozwoli optycznie powiększyć całą kuchnię – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z małą powierzchnią. W małych kuchniach idealnie sprawdzają się meble kuchenne, które są w całości lakierowane. Ciekawym wyborem będą te meble, które będą w jasnych, żywych kolorach. 

Comments are closed.