Kiedy warto zainwestować w wielki parasol ogrodowy? Wybór parasola ogrodowego wcale nie jest taką łatwą sprawą. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników – m.in. to, czy mamy zamiar urządzać pod nim małe spotkania rodzinne, czy też huczne i liczne przyjęcia na ogrodzie.

Wielki parasol ogrodowy i plażowy

Może dla niektórych osób jest to dziwne, ale są klienci, którzy mając na myśli parasol na ogród, często mylą go z tym, które zdarza nam się zabrać na plażę. Raz na zawsze warto sobie uświadomić, że do czynienia mamy z dwoma osobnymi, różnymi modelami, które mogą się od siebie różnić wieloma rzeczami. Wśród takich różnic można wymienić nie tylko kolorystykę, ale chociażby rodzaj materiału z jakiego wykonana jest czasza parasola. Obydwa parasole mogą również różnić się od siebie całościową konstrukcją. Z reguły te parasole na ogrodzie mają nieco bardziej finezyjny kształt, a te na plaże są proste i mało skomplikowane.

Jaki parasol na ogród?

Skoro już wiemy, że wielki parasol ogrodowy to coś zupełnie innego niż to, co zdarza nam się zabrać na plażę, to czas na to, aby sprawdzić, co mamy do wyboru. Wśród najciekawszych propozycji wymienić można:

  • klasyczny parasol ogrodowy, 
  • parasol łamany,
  • duży parasol na wysięgniku,
  • żagiel.

Każdy z tych parasol może różnić się nie tylko średnicą, ale także kształtem samej czaszy. Szczególną ciekawostką jest żagiel, który w niektórych przypadkach może mieć kształt trójkąta (jak prawdziwy żagiel jachtowy), a niekiedy ma on nawet kształt kwadratu lub prostokąta. 

Comments are closed.