Relaks i odpoczynek są konieczne do zachowania dobrego samopoczucia oraz naszego zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Dysponując ogrodem czy tarasem możemy zaprojektować miejsce, w którym odpoczywać będziemy mogli kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Pomoże w tym duża altana ogrodowa oraz odpowiednie meble wypoczynkowe. Co warto wiedzieć o tych elementach?

Duża altana ogrodowa – wypoczywaj lepiej!

Chcąc zaprojektować idealne miejsce wypoczynkowe w ogrodzie warto postawić na elementy takie jak duża altana ogrodowa. Nowoczesne altany zaskoczą nas pod wieloma względami. Altany tworzone są z trwałych materiałów zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a ich dachy uchronią nas zarówno przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, jak i… deszczem! Jak skonstruowana jest duża altana ogrodowa?

Konstrukcja altany opiera się na elementach modułowych – dzięki temu wznoszenie konstrukcji nie sprawia problemów i przebiega bardzo sprawnie. Elementy modułowe tworzone są z aluminium malowanego proszkowo: jest to gwarancja, że konstrukcja oprze się wilgoci i pojawianiu się ognisk korozji. Konstrukcja posiada wbudowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie deszczówki. Na szczycie altany znajduje się dach – wykonuje się go z ruchomych, aluminiowych listew, których pozycję wybiera użytkownik adekwatnie do warunków. Listwy w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoszczelny i ochroni nas zarówno przed słońcem, jak i niespodziewanym deszczem. Dach nie nagrzewa się – w jego cieniu panuje przyjemny chłód.

Duża altana ogrodowa z meblami

W latanie ogrodowej nie może zabraknąć mebli – meble ogrodowe zaskoczą nas zarówno designem, jak i trwałością. Wśród licznych rozwiązań warto wybrać nowoczesne meble technorattanowe, które są zarówno lekkie, jak i wysoce funkcjonalne.

Comments are closed.