Prześcieradło na łóżko pełni przede wszystkim funkcję użytkową. Powinno być tak dobrane, by sen był prawdziwą przyjemnością. Nie znaczy, że można zapomnieć o estetyce. Jak wybrać prześcieradło do sypialni, by było wygodne i eleganckie?

 

Rozmiar prześcieradła

W sklepach z pościelą znajdziemy prześcieradła dopasowane do każdej wielkości łóżka. Można również wybierać prześcieradła do sypialni z gumką oraz bez gumki.

 

Wybierając prześcieradło bez gumki należy pamiętać, że ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Prześcieradło, które będzie dostosowane do wielkości łóżka, które jest w naszej sypialni, powinno mieć kilka centymetrów zapasu, dzięki czemu będzie ładnie zwisało z materaca zasłaniają jego boki. Osoby, które lepiej czują się, gdy prześcieradło jest podwinięte pod materac również będą mogły to zrobić bez żadnego problemu.

Z roku na rok coraz bardziej popularne są prześcieradła do sypialni na gumkę. Jest to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, gdyż nawet osoby, które śpią bardzo niespokojnie mogą być pewne, że prześcieradło nie będzie przesuwało się na łóżku i marszczyło.

Wybierając prześcieradło na gumce należy zwrócić uwagę na jego rozmiary. Należy pamiętać, że do długości i szerokości musi być również dodana grubość materaca. Tylko wtedy prześcieradło będzie prawidłowo założone na materac, co zapewni optymalny komfort.

 

Kolor również ma znaczenie

Wybierając przecierała do sypialni należy zwrócić uwagę  nie tylko na aspekty praktyczne. Ważne jest również dopasowanie prześcieradła do pościeli oraz narzuty na łóżko.

Wybierając prześcieradło do pościeli, która ma bogaty wzór warto postawić na jednolite i stonowane prześcieradło. Dzięki temu całość będzie prezentowała się bardzo elegancko. Będzie zrównoważona i stonowana.

Prześcieradło można dobrać na zasadzie uzupełnienia kolorystycznego lub wprost przeciwnie – na zasadzie kontrastu. Zawsze jednak kolorystyka musi być taka sama. Warto również pamiętać, by dopasować tkaniny. Do satynowej pościeli warto wybrać delikatne i subtelne prześcieradło, które będzie idealne na lato. Prześcieradło flanelowe nie będzie wyglądało elegancko.

Comments are closed.