Zabieg odmładzania laserowego opiera się na kontrolowanym uszkadzaniu skóry w celu pobudzenia jej do regeneracji. Efektem jest naturalne i długotrwałe napięcie tkanki. Działanie lasera nie jest jednak widoczne od razu. Rezultaty pojawiają się wraz z postępem procesu regeneracji w ciągu kilku, a nawet kilkunastu tygodni. Zastanawiasz się, jak długo mogą utrzymać się efekty odmładzania laserowego? Wyjaśnienie znajdziesz w naszym artykule.
Odmładzanie laserowe – wskazania i przeciwwskazania
Wskazaniem do odmładzania laserowego są przede wszystkim pierwsze oznaki starzenia się skóry. Urządzenia te doskonale radzą sobie z płytkimi zmarszczkami, wiotkością skóry i przebarwieniami. Odpowiednio dobrane lasery pozwalają również na redukcję głębokich bruzd i blizn potrądzikowych. Są to urządzenia o wszechstronnym działaniu, dzięki czemu można dobrać je do zróżnicowanych potrzeb. Zaletą laseroterapii jest to, że umożliwia wykonanie mało inwazyjnych zabiegów, dlatego chętnie korzystają z niej osoby, które chcą bez dużych wyrzeczeń zadbać o kondycję swojej skóry.
Mimo licznych zalet i niskiej inwazyjności zabiegi laserowe nie są dla każdego – podkreślają specjaliści z Kliniki La Perla SPA w Hotelu Żubrówka w Białowieży. Przed laseroterapią odbywa się konsultacja, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań. Urządzenia nie można zastosować na świeżą opaleniznę. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie leków i ziół światłouczulających. Lekarz powinien poinformować Pacjenta, ile tygodni po odstawieniu tych środków można zgłosić się na zabieg laserowego odmładzania twarzy. Inne przeciwwskazania to m.in. ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry w miejscu zabiegowym, bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, opryszczka.
Na czym polega laserowe odmładzanie?
Kluczowym etapem zabiegu jest wybór odpowiedniego lasera. Do odmładzania twarzy służą urządzenia wykorzystujące różne technologie. Płytkie zmarszczki i niewielkie zwiotczenia skóry można zredukować przy pomocy najmniej inwazyjnych laserów frakcyjnych nieablacyjnych. Z bardziej zaawansowanym procesem starzenia bez problemu poradzą sobie lasery frakcyjne ablacyjne, które wprowadzają głębokie zmiany w strukturze skóry.
Działanie lasera opiera się na generowaniu mikrouszkodzeń, które stanowią sygnał dla organizmu do rozpoczęcia procesów naprawczych w skórze. Polega to głównie na zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny – białek, które budują skórę i wpływają na jej jędrność i elastyczność. Pod wpływem lasera skróceniu ulegają istniejące włókna kolagenowe, a dodatkowo dochodzi do syntezy nowego kolagenu. Efektem jest lepiej napięta, ujędrniona i wygładzona cera.
Trwałość efektów laserowego odmładzania twarzy
Odmładzanie laserowe wykonuje się w serii zabiegów, co pozwala na osiągnięcie maksymalnych efektów. Skóra po laseroterapii odzyskuje młodzieńczą kondycję, która utrzymuje się przez wiele miesięcy. Lekarz wykonujący zabieg powinien jednak nas poinformować, kiedy zgłosić się na zabieg podtrzymujący, który pozwoli przedłużyć efekty i w dalszym ciągu cieszyć się odmłodzoną skórą. Laser nie jest w stanie zatrzymać procesu starzenia, ale może go znacznie spowolnić.
Więcej na temat klinik oferujących zabiegi laserowe dowiesz się ze strony www.findbeauty.expert.com.
Comments are closed.