Jazda konna spodobała nam się na tyle, że postanowiliśmy zainwestować we własnego wierzchowca. Super! Należy wiedzieć, że do jazdy konnej nie tylko należy przygotować się, ale również zwierzę. Obowiązkowe są akcesoria do jazdy konnej, które należy nabyć w odpowiednim sklepie.

Sklep jeździecki Equishop – asortyment do jazdy konnej

Sklep jeździecki Equishop jest miejscem, gdzie nie tylko zakupimy produkty dla człowieka, ale również dla zwierzęcia. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zawsze można zapytać obsługę, która doradzi w odpowiedni sposób, jakie produkty mogą przydać się dla konia. Co jest najważniejsze? Siodło! Bez tego nie można rozpocząć jazdy konnej. Tak, są takie osoby, które są w stanie jeździć na oklep, ale jest to coś, co zarezerwowane jest tylko dla osób zaawansowanych, które na co dzień przebywają z końmi. Siodło to absolutny pewnik, który pomaga opanować w lepszy sposób jazdę konną, a do tego pomaga sprawować lepszą kontrolę nad zwierzęciem. Co będzie nam jeszcze potrzebne?

Akcesoria dla konia

Wśród innych sprzętów, jakie są potrzebne dla konia wymienić można ogłowie dla konia. Należy dokupić również kantar i uwiąz, które są bardzo pomocne, jeżeli chodzi o prowadzenie konia i jego przywiązanie, chociażby w celu przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych. Skoro planujemy zakupić siodło, to nie można zapomnieć o czapraku. Jest to konieczność bez której nie będzie można założyć siodła. Należy również wyposażyć się w szczotki dla konia, które są pomocne przy przeprowadzaniu zabiegów pielęgnacyjnych. 

Comments are closed.